Nie masz ulubionych życzeń.
ocena: 4,90, wyświetlono: 71404
Mijają dni pracy na kopalni,
Górnicy na szychta chodzą,
Na dole w pocie czoła pracują.
Aż w końcu dzień upragniony,
Za poczciwe wydobywanie węgla,
Świętej Barbary nadchodzi święto.
Barbara patronką jest górników,
Tych, którzy dla wszystkich ludzi węgiel wydobywają,
By w ich domach było ciepło,
By płomienie nie wygasły.
Bo przecież tłumaczyć nie trzeba,
Że górników święto czwartego grudnia,
To właśnie „Barbórka”!
Babciu droga, Babciu miła,
cóż Ci wnuczę Twoje powie ?
... Niech Ci Pan Bóg mnoży siły
... Niech Ci dobre daje zdrowie
... Żyj w szacunku, czci i chwale
pośród wnuków swych...
Wiem źle zrobiłem,
Wiem że zbłądziłem,
Przez moją głupotę omal Cię nie straciłem,
Wiem że Cię to zabolało,
Nie zabrzmiało jak brzmieć miało,
Za wszystkie moje głupie słowa,
Niech w przyszłości Bóg mnie przed tym uchowa,
Ktoś bardzo Cię kocha
Nie powiem Ci kto
I myśli o Tobie nie powiem Ci co
W myślach całuje nie powiem Ci jak
Lecz cierpi i czuje
Że Ciebie wciąż brak
Ktoś bardzo Ci bliski
Nie powiem Ci kto
Chciałby Ci wyznać nie powiem Ci co
Lecz serce Ci powie
Za rok lub dwa
Że ten kto Cię kocha
To właśnie ja!
Kiedy rano wstaję po nocy samotnej, sny obecne w Ciebie jak czarpryskają, jednak myślami jestem wciąż przy Tobie. Niecierpliwie czekamna chwilę, by znów ujrzeć Cię. A kiedy już staniemy twarzą w twarz,serce mocniej zacznie mi bić, znów będę czuła b...
Życzenia na Walentynki.